Cynkowanie galwaniczne
Powłoki cynkowe w porównaniu z innymi powłokami galwanicznymi wykazują najlepsze właściwości ochronne na żelazie i stali pod względem zarówno grubości jak i kosztu osadzania. Stopień ochrony wzrasta wraz z grubością powłoki galwanicznej.
Galwanizernia Elektrocarbon Galwan wykorzystujemy kąpiele posiadające doskonałe właściwości mikrowygładzania powierzchni cynkowanej, oraz o odpowiedniej sprężystości do pokrywania sprężyn. Po odpowiednim przygotowaniu powierzchni połysk powłoki cynkowej porównywalny jest do powłoki chromu.
Dzięki wysokiej jakości naszych usług zdobywamy stale nowych klientów z takich miast aglomeracji Śląskiej jak Bytom Tarnowskie Góry, Katowice, Chorzów, Piekary Śląskie, Gliwice, Zabrze. W tej chwili pokrywamy zarówno drobnicę jak i elementy do 6 metrów długości.
Cynkowanie – zastosowanie:
- zabezpieczenie żeliwa i stali przed korozją
- zabezpieczenie blach, taśm, drutów stalowych i drobnicy
- zabezpieczenie wyrobów sprężystych
- zastosowanie cynkowania z połyskiem jako powłoka dekoracyjna
- zabezpieczenie metodą elektrolityczną (ocynk galwaniczny)

Cynkowanie elektrolityczne
Cynkowanie galwaniczne (inaczej też cynkowanie elektrolityczne) to proces i technologia oparta na elektrolizie. Opis procesu jest prosty. Pierwszym etapem jest zawsze odtłuszczenie powierzchni cynkowanego metalu. W ten sposób usuwana jest korozja. Następnie materiał zostaje poddany cynkowaniu. Pasywacje mają różne barwy np. żółtą, oliwkową lub czarny cynk.
Jakie korzyści płyną z tego procesu? Oprócz kluczowej funkcji zwiększenia bezpieczeństwa, to także kwestie estetyki. Cynkowanie elektrolityczne zapewnia gładką i jednolitą strukturę cynkowanego materiału. To z kolei pozwala na pokrycie go lakierem lub farbą i otrzymanie atrakcyjnego efektu.
Cynkowanie galwaniczne czy ogniowe?
Czy różnią się te dwie metody? Cynkowanie galwaniczne wykonuje się przy użyciu prądu, czyli w procesie elektrolizy. Ma duże znaczenie estetyczne, ponieważ powłoka materiału jest po cynkowaniu gładka. Dlatego stosuje się je w przypadku, gdy produkt w dalszej kolejności ma zostać dodatkowo pomalowany.
Natomiast cynkowanie ogniowe polega na zanurzeniu produktu w rozgrzanym do stanu ciekłego cynku. Taki proces sprawia, że materiały są po cynkowaniu wytrzymałe i trwałe. Ich malowanie nie jest konieczne, choć można to zrobić. Naturalnie, w podobny sposób rozróżniamy ocynk galwaniczny i ocynk ogniowy.
Warto pamiętać, że grubość warstwy cynkowej zwiększa skuteczność ochrony przed korozją. Stąd tak duża popularność, jaką cieszy się w ostatnich latach cynkowanie galwaniczne. Cena za takie rozwiązanie jest adekwatna do otrzymanego materiału końcowego.
Chcesz wiedzieć ile kosztuje cynkowanie? Skontaktuj się z nami!
Zapoznaj się też z innymi naszymi usługami: